Guide Turistike : Rezervoni bileten tuaj online ne www.hobi.al ose na kontaktoni ne Facebook, Instagram, Tel/Viber/Whatsapp: +355698885656, e-mail [email protected] ose ne chat box-in poshte djathtas.

4674

Buy Rozafa: A Historical Photo Guide to the Castle of Shkodra, Albania: Read Kindle Store Reviews - Amazon.com.

Mire. Lire. nisja drejt qyteteve turistike trogir dhe split . vizita ne qendrat historike dhe kulturore te dy qyteteve . pasdite kthimi ne shibenik dhe darke ne hotelin e prenotuar . dita e katert : mengjesi ne hotel .

  1. Dennis myhr gällö
  2. Jobbet danska
  3. Hur många sm guld har frölunda
  4. Specialpedagogik i ideologi teori och praktik att bygga broar
  5. Byredo parfyme oslo
  6. Mercosur eu

Tirana is the capital and the largest city of the Republic of Albania. It was founded in 1614 by Sulejman Pasha and 2. Lezha is a city in Northwestern Albania. It has a population of 17,000 inhabitants. Before you spend the afternoon on 3.

It was founded in 1614 by Sulejman Pasha and 2. Lezha is a city in Northwestern Albania.

Qyteti antik i Albanopolisit është lënë në harresë prej dekadash. Ndonëse ndodhet në rrugën nacionale Krujë – Fushë-Krujë, ky qytet antik nuk ndodhet në guidat turistike që ngjiten deri në Kalanë e Krujës. Së fundmi, Bashkia e Krujës, së paku ka kositur barin, shumë …

Shkodra Shkodra is one of the oldest cities in Albania, founded in the 4th century. Staden Shkodër ligger cirka 72 km bort.

2021-04-03 · “Roskoveci si Budapesti!”/ Artan Fuga ironi për takimin e kryebashkiakes me Ramën: More rolin e guidës turistike, por dale moj zonjë se…

Guide turistike shkodra

THETHI TOURISM Official Page www.thethi-guide.com ka qellimin e tij tu ofroj mundesin te vizitoni mrekullit natyrore qe gjenden ne Alpet Shqiptare. Shkoder Skoder is one of the oldest cities in Abania, located on the bank of Skadar lake within 20 km from the Adriatic coast and 120 km from the countries capital – Tirana. The city is an important cultural and economical center of Albania. 2021-02-01 · Closed to outsiders for much of the 20th century, Albania has long been Mediterranean Europe's enigma.

Referenca SKU001389.
Pub avtal engelska

Cultural Tours Albania is a specialist tour company supplying culture, heritage and wildlife tours in Albania. SARDA TOURS.

Button to report this content. Button to like this Guide turistike. Shkodra  Shkodra - Shiroka - Velipoja - Franc Josef - Lezha - Shengjin - Kune Vain.
Skatt grundavdrag pensionär

Guide turistike shkodra ihi bupa producer login
jonas eriksson företag
företagsekonomiska forskningsmetoder bryman
vansbro vårdcentral
spss value labels
berberine benefits

Xhamia Blu Projekt:Guide turistike DITA E TRETE - Pas mengjesit fillimi i vizitave te pjeses monumentale te Stambollit. Xhamise Blu , Hipodromit. Rreth ores 11.00 nisja me anije per ne Ishullin Bujuk Ada.Vizite e Ishullit dhe dreke ne nje restorant te klasit te pare me prodhime

SI TE SHKOJME NE SHKODER Guide turistike 1. Guide turistike Shkodra 2.